Gang wyłudzający zwrot podatku VAT rozbity. Siedem osób miało okraść skarb państwa na 33 miliony złotych

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Mieli fałszować faktury i swoim działaniem narazić Skarb Państwa na ponad 33 miliony złotych strat. Funkcjonariusze CBŚP i CBA zatrzymali na terenie Wielkopolski siedem osób. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że działalność grupy polegała na wykorzystywaniu krajowych i zagranicznych firm do wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT, które dokumentowały rzekomy obrót paliwami" - informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej. Według śledczych przygotowane w ten sposób faktury były następnie wykazywane w składanych deklaracjach podatkowych i stanowiły podstawę do zwrotu podatku, który w rzeczywistości się nie należał.

W wyniku działania grupy Skarb Państwa został narażony na straty w wysokości ponad 33 milionów złotych. W tej sprawie na terenie Wielkopolski zatrzymano siedem osób. Wszyscy zostali przewiezieni do Wrocławia, bo śledztwo nadzoruje tutejsza prokuratura regionalna.

"Prokurator przedstawił zatrzymanym osobom zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, przestępstw przeciwko dokumentom i przestępstw skarbowych polegających na narażeniu na uszczuplenie podatku od towarów i usług"
Katarzyna Bylicka, Prokuratura Regionalna we Wrocławiu

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA