Na wózku inwalidzkim pod prąd na Rondzie Śródka. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny zauważone przez straż miejską

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Na wózku inwalidzkim pod prąd przez Rondo Śródka - taki widok zastali strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolicę w poniedziałkowy wieczór. Funkcjonariusze pomogli w bezpiecznym przedostaniu się niepełnosprawnego na chodnik.

Nietypowa sytuacja miała miejsc wczoraj w godzinach wieczornych. Strażnicy zauważyli na Rondzie Śródka mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim pod prąd jadąc od strony ul. Wyszyńskiego w kierunku ul. Hlonda i Zawady.

Funkcjonariusze włączyli sygnał dźwiękowy i świetlny i podjechali w miejsce, w którym był mężczyzna, a następnie w bezpieczny sposób przetransportowali go na chodnik.

Jak wyjaśnił w rozmowie ze strażnikami, chciał przedostać się na drugą stronę ulicy, ale „nie miał siły jechać naokoło”. Podziękował funkcjonariuszom za pomoc i oświadczył, że w dalszej podróży poradzi sobie sam.

Strażnicy miejscy zwracają jednak uwagę na fakt, że mężczyzna poruszając się w ten sposób po ulicy naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA