Dwukierunkowa droga rowerowa, chodniki i nowa nawierzchnia jezdni. Rozpoczęły się konsutlacje społeczne w sprawie rozbudowy ul. Pokrzywno

Autor: Codzienny Poznań AK fot./wizualizacja ZDM
REKLAMA

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie rozbudowy ul. Pokrzywno, na odcinku od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej. Zakładana koncepcja obejmuje budowę jezdni, drogi rowerowej oraz chodników po obu stronach ulicy.

Chodnik po zachodniej stronie ma mieć szerokość 2 metrów, natomiast po wschodniej 1,5 metra.

Planowana droga rowerowa ma być dwukierunkowa, o szerokości 2 metrów, poprowadzona przy krawędzi jezdni po wschodniej stronie ulicy. Miejscami oddzielona zostanie od jezdni pasem zieleni. Jak podkreśla ZDM, taka koncepcja pozwala na bezkolizyjne połączenie nowej drogi z istniejącym układem drogowym.

Planowana inwestycja ma objąć także m.in. likwidację istniejących rowów przydrożnych, budowę odwodnienia nawierzchni drogowych oraz budowę nowego oświetlenia ulicy.

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie planowanej koncepcji. Już dziś, o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, w którym wezmą udział projektanci, pracownicy ZDM oraz Miejskiego Inżyniera Ruchu. Spotkanie odbędzie się w ZSO nr 2 przy ul. Tarnowskiej 27.

Konsultacje społeczne potrwają od 16 września bo 1 października 2019 r. W tym czasie możliwe będzie przesyłanie uwag, pytań i propozycji zmian. Uwagi można przesyłać na adres mailowy pokrzywno@zdm.poznan.pl, pocztą tradycyjną lub dostarczyć pisemnie do siedziby ZDM przy ul. Wilczak 17 w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA