Przekroczą granice po raz piąty. Poznański Festiwal Kryminału Granda już wkrótce

Autor: Marta Kotecka fot. pixabay
REKLAMA

Na spragnionych mrożących krew w żyłach opowieści, tajemnic, zbrodni i zagadek, czeka w ten weekend nie lada gratka. Już za kilka dni rusza bowiem Poznański Festiwal Kryminału GRANDA, który po raz kolejny zagości w murach Auli Artis i DS. Hanki.

Na zgromadzonych czekają trzy dni pełne spotkań z wybitnymi polskimi twórcami, w tym m.in. z nazywanym „królem” kryminałów Remigiuszem Mrozem (rozmowa z nim rozpocznie zresztą festiwal), Markiem Sekielskim, Katarzyną Purzyńską, czy Wojciechem Chmielarzem. Nie zabraknie również zagranicznych gości, w tym znanego z „Walandera” szwedzkiego pisarza i scenarzysty Stefana Ahnhema oraz Brytyjki, Jenny Blackhurst. Zostaną oni przepytani przez cenione osobowości medialne, w tym przez Magdę Sobczak, Sylwię Chutnik, czy Przemka Poznańskiego.

Na festiwalu, oprócz wywiadów i rozmów, nie zabraknie bardziej kontrowersyjnych i emocjonalnych tematów, poruszanych przez specjalistów z Uniwersytetu SWPS. Są one przeznaczone dla osób dorosłych, na większość z nich  prowadzI się aktualnie zapisy. Usłyszeć będzie można wykłady dr Tomasza Lewandowskiego „Prawo do pornografii” czy dr Joanny Stojer-Polańskiej „Płacz, krzyk, zmowa milczenia. Granica (nie)przekraczalna czterech ścian, czyli o przemocy w rodzinie”.

Oprócz tego, z okazji obchodów 100-lecia polskiej Policji odbędą się m.in. pokazy technik kryminalistycznych oraz sprzętu policyjnego. Zaprezentowane zostaną również tegoroczne premiery. Nowością jest wręczenie w czasie gali Czarnego Kapelusza za najciekawszą osobowość literacką.

Podczas, gdy piątek i sobota będą skierowane głównie do starszych widzów, w niedzielę coś dla siebie znajdą również milusińscy. Od godziny 9.30 odbywać się będzie projekcja filmu  pt. „OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI”. Później dzieci zostaną wciągnięte w wir zagadek w czasie specjalnie przygotowanych dla nich warsztatów, spotkają się również z książkowymi bohaterami swoich ulubionych bajek.

Przez trzy dni festiwalu, od 20 do 22 września, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program, obejmujący kilkadziesiąt spotkań, wykładów i pokazów oraz całą serię wydarzeń w ramach Stacji Sensacji. Bieżące informacje oraz zapisy można śledzić na stronie wydarzenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA