Poznaniacy bawili się na pikniku rodzinnym w zajezdni Franowo

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Już po raz kolejny w zajezdni tramwajowej na Franowie odbył się piknik rodzinny w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W programie znalazły się atrakcje i animacje dla dzieci, a także konkursy z nagrodami, zwiedzanie zajezdni i pokazy taboru tramwajowego i autobusowego.

Piknik w zajezdni Franowo cieszy się zainteresowaniem szczególnie wśród poznańskich rodzin z dziećmi, jednak nie brakuje tam atrakcji dla dorosłych.

Podczas wydarzenia zaprezentowano m.in. nowoczesny tabor, który jest bardziej przyjazny dla środowiska, miasta i jego mieszkańców, niż dawniejsze pojazdy. Można było z bliska zobaczyć m.in. Moderusy Gamma, Solarisy Tramino czy Moderusy Beta. Zainteresowanie wzbudziły również autobusy, w tym Solaris Urbino i Solaris Alpino.

Zaprezentowano również pojazdy specjalistyczne, w tym m.in. nowy holownik pogotowia autobusowego oraz Unimog i dźwig Scania.

Dzieci mogły bawić się w specjalnej strefie piłkarskiej, na sportowym torze przeszkód oraz grając m.in. w kręgle. Nie zabrakło także gier, animacji, zagadek i konkursów.

Dla dorosłych przygotowano m.in. możliwość przetestowania ekologicznych samochodów, rowerów cargo czy elektrycznych hulajnóg. Dodatkowo, na stoiskach ZDM i ZTM można było np. rozwiać wątpliwości w sprawach formalnych czy np. dowiedzieć się o zniżkach i promocjach na bilety transportu publicznego.

Jak zwykle, przy okazji pikniku można było zwiedzić jedną z najnowocześniejszych zajezdni tramwajowych w Europie, czyli tę na poznańskim Franowie. Chętni mogli zobaczyć poszczególne strefy i zajrzeć w zakamarki zajezdni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA