Poznań walczy z uzależnieniami

Autor: Marta Kotecka fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

W centrum prasowym Urzędu Miasta Poznania odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi „Poznań uzależniony od profilaktyki”, w który miasto zaangażowało się wraz z Komendą Miejską Policji oraz strażą miejską. To już druga edycja programu, który ma na celu zachęcenie młodych ludzi do aktywnych i wolnych od używek sposobów spędzania wolnego czasu.

O projekcie opowiadali: zastępca prezydenta Miasta Poznania - Jędrzej Solarski, zastępczyni dyr. Wydziału Zdrowia UMP - Joanna Olenderek, Komendant Miejski Policji w Poznaniu - inż. Robert Kasprzyk, a także komendant Straży Miejskiej miasta Poznania - Waldemar Matuszewski. Cała czwórka podkreślała, że aby walczyć z uzależnieniami należy zaproponować odpowiednio zachęcające alternatywy.

Omawiany projekt podzielony jest na kilka etapów, w których może wziąć udział rekordowa liczba ponad 4 tysięcy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzi ludzie mogą obejrzeć spektakl muzyczny „Footloose” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a następnie uczestniczyć m.in. w naukach tańca, czy spotkaniach z przedstawicielami straży miejskiej i policji.
 
Dodatkowym elementem projektu jest konkurs ogłoszony przez Miasto Poznań. By wziąć w nim udział należy nadesłać pracę w wybranej kategorii:
A) nagrać videoklip do wybranej piosenki, którego ideą przewodnią będzie przeciwdziałanie uzależnieniom w czasie wolnym od szkoły;
B) wykonać fotografię promującą zdrowy styl życia lub stworzyć dowolną techniką pracę „12 kartek z kalendarza”, która będzie nawiązywać do zagadnień poruszanych podczas zajęć.

Wyłonienie zwycięzców nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 29 listopada w Auli Artis. Tam również odbędzie się podsumowanie tegorocznej edycji projektu.
 
„Poznań uzależniony od profilaktyki” to jeden z wielu prowadzonych przez miasto projektów przeciw uzależnieniom. Działania profilaktyczne nie polegają tylko na walce z negatywnymi zjawiskami związanymi z nadużywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych. Ważne jest również zapobieganie chorobom cywilizacyjnym czy nowotworom. Tu również Poznań wyciąga pomocną dłoń -  Zapewniane są mieszkańcom liczne bezpłatne badania profilaktyczne i szczepienia, organizowane „Białe Soboty”, prowadzone punkty Profilaktyki Intymnej, jak również program diagnostyki funkcjonalnej noworodków i niemowląt.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA