Bezpłatne badania w kierunku nowotworów głowy i szyi

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

W Poznaniu znów można bezpłatnie przebadać się w kierunku nowotworów głowy i szyi. Celem akcji jest zwiększenie wykrywalności chorób oraz szerzenie świadomości na jej temat wśród społeczeństwa. Badania przeprowadzane są w ramach VII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi „Po stronie przeżycia”.

Akcja prowadzona jest w dniach 16-20 września 2019 roku w szpitalach i przychodniach w całej Polsce. W tym czasie mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i warsztatów edukacyjnych, których celem jest zwiększanie świadomości na temat zagrożeń związanych z zachorowaniami na nowotwory głowy i szyi.

Bezpłatne badania będą dostępne 18 września, czyli w Dniu Badań Profilaktycznych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

W Poznaniu chętni będą mogli z nich skorzystać w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Co ważne, są przeznaczone nie tylko dla mieszkańców Poznania, ale także całego województwa wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego w wieku 40-65 lat. Szczególnie zachęcane do badań są osoby, które zauważyły u siebie niepokojące objawu laryngologiczne, w tym np. pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, ból w trakcie połykania oraz/lub problemy z połykaniem, jednostronna niedrożność nosa oraz/lub krwawy wyciek z nosa.

Badania przeznaczone są także dla osób palących papierosy, narażone na zapalenie wirusem HPV, nadużywające alkoholu i genetycznie obciążone (które miały przypadki zachorowalności na nowotwory głowy i szyi w rodzinie).

Rejestracja na badania odbywa się pod numerem tel. 61 88 50 729, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA