Badacz dziejów Poznania i Wielkopolski wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Poznania

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Doktor Marek Rezler, historyk, badach dziejów Poznania i Wielkopolski oraz publicysta z bogatym dorobkiem naukowym, został wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Miasta Poznania. Choć decyzja zapadła w połwoie maja, to dopiero dziś odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowego odznaczenia.

Tytuł Zasłużony dla Miasta Poznania przyznawany jest osobom i instytucjom, które wyróżniają się na różnych płaszczyznach, w tym naukowej, gospodarczej i artystycznej. Decyzję w sprawie nadania odznaczenia podejmuje Rada Miasta Poznania.

W tym roku, w połowie maja, radni przyjęli uchwałę w sprawie nadania wyróżnienia doktorowi Markowi Razlerowi. Oficjalna uroczystość wręczenia lauru odbyła się jednak dopiero dzisiaj w Sali Białej Urzędu Miasta.

"Pasjonat historii Poznania i Wielkopolski, badacz poszerzający naszą lokalną samoświadomość historyczną, ekspresyjny popularyzator tradycji, człowiek zakochany w kulturze historycznej i jej upowszechnianiu - tak można scharakteryzować Marka Rezlera, który swoją cierpliwą ponad pięćdziesięcioletnią aktywnością zasłużył na samorządowe uhonorowanie"
Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania

Historyk przyznał, że wyróżnienie wiele dla niego znaczy i jest dla niego sygnałem, że to co robi ma sens i jest to motywacją do dalszej pracy.

W swoim dorobku naukowym badacz dziejów Poznania i Wielkopolski ma ponad 20 książek i 200 artykułów, które popularyzują historię miasta i osób z nim związanych. Jest także autorem 1400 tekstów publicystycznych, a jego artykuły ukazują się w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Od ponad 20 lat co miesiąc prowadzi również prelekcje na temat historii Poznania organizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania w salach UMP. Wysłuchało ich już ok. 10 tysięcy osób.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA