Wysoka zaliczka z pierwszego meczu nie pomogła. Sroga przegrana PSŻ Poznań z Polonią Bydgoszcz

Autor: A. Karczewska fot. Tomasz Pałubickie/archiwum
REKLAMA

To zdecydowanie nie był mecz ani wynik, jakiego spodziewali się fani żużla w Poznaniu. Mając aż 28 punktów przewagi po pierwszym meczu finałowym, PSŻ Poznań rozegrało dziś rewanżowe spotkanie z Polonią Bydgoszcz. Niestety, postawa poznańskiej drużyny sprawiła, że fani musieli szybko zapomnieć nie tylko o dobrej zaliczce z pierwszego spotkania, ale także o dobrej jeździe Skorpionów.

"Wstyd i kompromitacja" - tak kibice określają dzisiejszy mecz z Polonią. Licznie zgromadzeni na stadionie w Bydgoszczy fani Poznańskich Skorpionów liczyli, że dzisiejsze spotkanie, po fenomenalnym pierwszym meczu finałowym, będzie jedynie formalnością i przypieczętowaniem awansu do Nice 1. ligi. Tymczasem już od pierwszych biegów rozpoczęły się problemy zawodników ze stolicy Wielkopolski.

Fatalna postawa sprawiła, że po 10 biegach PSŻ miało jeszcze zaledwie 4 punkty wypracowanej tydzień wcześniej przewagi. Choć część kibiców miała nadzieję na "pobudkę" zawodników, to rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Kolejne biegi przynosiły kolejne przegrane, a co najbardziej denerwowało i smuciło fanów to bardzo niski poziom jazd Skorpionów. Niektórzy z fanów nie kryli oburzenia już w czasie spotkania wskazując m.in., że "przegrać to jedno, ale przegrać w takim stylu to drugie".

Ostatecznie, PSŻ Poznań przegrało aż 29:61.

To zdecydowanie nie był dzień Skorpionów, a kibiców smuci nie tylko wynik, ale przede wszystkim styl gry. Teraz PSŻ Poznań ma jeszcze szansę na awans grając w barażach z Orłem Łódź, czyli drużyną, która w tym sezonie najgorzej spisała się w Nice PLŻ, jednak z postawą taką jak dziś w Bydgoszczy ciężko będzie myśleć o powodzeniu.

Po spotkaniu klub umieścił na swoim profilu Facebook wpis przyznający, że "Jedyne co dziś było na miarę pierwszej ligi to Wy - nasi kibice".

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA