Uczniowie z Hanoweru odwiedzili Poznań

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl poznan.pl foto. UMP
REKLAMA

Już od ponad 20 lat, II Liceum Ogólnokształcące kontynuuje polsko-niemiecką współpracę ze szkołą w Hanowerze. Uczestniczący w tegorocznej wymianie uczniowie spotkali się z zastępczynią prezydenta Poznania, Katarzyną Kierzek-Koperską. 

W spotkaniu w Urzędzie Miasta Poznania wzięła udział polsko-niemiecka młodzież - 15 "dwójkowiczów" oraz 8 uczniów z Kaiser-Wilhelm und Ratsgymnasium w Hanowerze.

- Jest to niezwykle istotne, że przez tyle lat współpraca pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym i państwa szkołą cały czas jest kontynuowana - zwróciła się do uczniów z Niemiec Katarzyna Kierzek-Koperska. - Mam nadzieję, że młodzież będzie miała czas, żeby zwiedzić nasze miasto, ponieważ oprócz budynków historycznych, w Poznaniu są również inne atrakcje. Mamy kilka miejsc bardzo atrakcyjnych turystycznie, jak np. jezioro Maltańskie. Poznań jest miastem otwartym i gościnnym. 

Katarzyna Kierzek-Koperska opowiedziała uczniom z Hanoweru o historii miasta, a także zachęciła do jego aktywnego zwiedzania. Natomiast młodzi ludzie z Niemiec zdradzili, jak wygląda tego rodzaju wymiana szkolna oraz podzielili się swoimi odczuciami na temat miasta. 

Spotkanie z polsko-niemiecką młodzieżą odbyło się w Sali Malinowej, ale jego uczestnicy mogli zwiedzić także inne pomieszczenia urzędu miasta, m.in. wnętrza gabinetu prezydenta Poznania oraz Salę Białą, w której przed wielu laty grał Fryderyk Chopin. 

Miasto Poznań współpracuje z Hanowerem od 1970 roku - od momentu podpisania umowy pomiędzy Polską Republiką Ludową a Republiką Federalną Niemiec. Umowa o partnerstwie pomiędzy dwoma miastami została podpisana w październiku 1979 roku. Poznań i Hanower współpracują ze sobą w wielu dziedzinach, m.in. w zakresie kultury, sportu, czy też ochrony środowiska. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA