Policja przeprowadziła kolejną akcję w centrum miasta.

Autor: sierż. sztab. Monika Hrynko/RL.
REKLAMA

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto w dniu 10 września br. przeprowadzili działania dotyczące nieprawidłowości w parkowaniu pojazdów oraz nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego w rejonie ulic: Półwiejska, Kwiatowa, Mostowa i Gwarna.

Celem działań funkcjonariuszy Komisariatu Policji Poznań Stare - Miasto jest ograniczenie niekorzystnych tendencji w ruchu drogowym oraz uświadomienie kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego w kwestiach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przeprowadzona akcja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców rejonu staromiejskiego, którzy sygnalizują nieprawidłowości np. w parkowaniu pojazdów, co w konsekwencji przyczynia się do poważnych utrudnień w ruchu pieszych. 

W trakcie działań zwracano uwagę kierującym pojazdami, którzy niezastosowali się do obowiązujących przepisów, w szczególności do znaku "B1", który dotyczy zakazu ruchu w obu kierunkach. W efekcie przeprowadzonej akcji nałożono osiem mandatów karnych oraz sporządzono dwa wnioski o ukaranie do Sądu, jedną osobę pouczono. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców takie działania będą kontynuowane w kolejnych tygodniach, w celu wyeliminowania nieprawidłowości w parkowaniu pojazdów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA