Poznański Dzień Energii w Parku Kasprowicza

Autor: Codzienny Poznań; AJ UMP fot. redakcja
REKLAMA

Już po raz czwarty przy Hali Arena w Parku Kasprowicza odbędzie się Poznański Dzień Energii, czyli piknik rodzinny, podczas którego na uczestników czekają m.in. warsztaty recyklingowe, zawody sportowe, koncert Natalii Nykiel i konkursy z nagrodami.

Poznański Dzień Energii organizowany jest co roku od 2016 roku przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania. Celem wydarzenia jest szerzenie wiedzy wśród mieszkańców na temat efektywności energetycznej i źródeł pozyskiwania energii. W tym roku odbędzie się w sobotę, 14 września, w godzinach 14:00-20:30.

W strefie dla dzieci najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się w grze wielkoformatowej, uwolnić swój artystyczny potencjał w kąciku plastycznym lub spróbować swoich sił w bubble soccer (piłka nożna w dmuchanych balonach). Nie zabraknie również klasyków, jak dmuchane zamki, malowanie twarzy lub modelowanie balonów.

W trakcie licznych warsztatów z zakresu energii i ekologii goście dowiedzą się m.in. jak stworzyć las w żarówce lub samonawadniające się rośliny, spróbują swoich sił w PowerRun, a także wystartują w quizie sprawdzającym wiedzę eko-energetyczną.

Organizatorzy zadbali również o artystyczną część imprezy. W programie znalazły się pokazy akrobatyczne, lekcje zumby, poznawanie tajemnic energii chemicznej, pokazy siły, a także występ Gromowładnych, którzy nagną do własnej woli pioruny i stworzą z nich muzykę.

Gwiazdą wieczoru w tym roku jest Natalia Nykiel. Młoda artystka tworzy brzmienia, którymi wcześniej nie zajmowało się w Polsce wielu twórców: bawi się syntezatorami, śmiało wykorzystuje elektronikę i nawiązuje do 8-bitowych utworów Calvina Harrisa. Wszystko to sprawia, że jej muzyka brzmi i wygląda jak energetyczna fala. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA