"Zdobywcy", czyli rodzinna gra miejska, podczas której odkrywane są tajemnice Twierdzy Poznań

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP archiwum
REKLAMA

Szereg zagadek i zadań pozwalających na poznanie miasta i jego historii - „Zdobywcy”, czyli rodzinna gra miejska śladami Twierdzy Poznań odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 września.

Fortyfikacje są nieodłącznym elementem zarówno historii jak i infrastruktury miejskiej w Poznaniu. Nie brakuje związanych z nimi ciekawostek czy opowieści. W którym dokładnie miejscu stała Brama Berlińska, jakie sekrety skrywa Kaponiera Kolejowa i w jaki sposób zdobyto Fort Grolmana?

„Wały twierdzy Poznań, które w XIX wieku szczelnie otaczały ówczesny Poznań nigdy nie przeszły próby ognia. Poligonalne umocnienia Poznania zostały w pierwszej połowie XX w. rozebrane, a tylko ich nieliczne pozostałości były skutecznie wykorzystywane podczas Bitwy o Poznań. Uczestnicy gry walcząc o zwycięstwo ruszą śladami poznańskich fortyfikacji poligonalnych. W czasie zmagań będą musieli na różne sposoby – dosłownie lub w przenośni – zdobyć kolejne elementy Twierdzy Poznań.”
organizatorzy wydarzenia


Atrakcje przygotowane zostały w taki sposób, by odpowiadać uczestnikom w różnym wieku oraz grupom rodzinnym. Do zabawy organizatorzy zapraszają zespoły 3-, 4- i 5-osobowe.

Udział w grze jest bezpłatny. Szczegóły oraz zapisy dostępne na stronie internetowej organizatorów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA