Wielkopolscy przedsiębiorcy zatrzymani w związku z fałszywym obrotem fakturami VAT

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali czterech wielkopolskich przedsiębiorców, którzy zdaniem śledczych, mają związek z procederem fikcyjnego obrotu fakturami VAT. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyceniono na 10 milionów złotych.

Zatrzymania dokonali poznańscy funkcjonariusze CBA, a postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Podejrzani to przedsiębiorcy z Wielkopolski zajmujący się usługami transportowymi i mechaniką pojazdową.

Śledztwo dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi, na łączną kwotę 10 mln zł.

Jak ustalono w toku postępowania, jedna z firm wystawiała fikcyjne faktury VAT na rzecz innych przedsiębiorstw, które następnie były wykazywane w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zmniejszenia należności skarbowych. Zdaniem śledczych, proceder trwał od 2013 do 2018 roku.

Zarzuty postawiono już jednej osobie, która poświadczała nieprawdę w fakturach. We wtorek CBA przeszukało miejsca zamieszkania i przechowywania dokumentacji firmowej podejrzanych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA