Poznań w pierwszej setce światowego rankingu jakości życia

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
REKLAMA

Poznań jest jednym z dwóch polskich miast, które znalazły się w pierwszej setce miast światowego rankingu jakości życia. Z badań wynika, że w stolicy Wielkopolski żyje się lepiej niż m.in. w Warszawie, Singapurze, Dublinie, Nowym Jorku czy Toronto.

Ranking aktualizowany jest co pół roku przez serwis Numbeo. Przy tworzeniu pod uwagę brane są takie czynniki jak m.in. siła nabywcza mieszkańców, poziom bezpieczeństwa, poziom zanieczyszczeń, koszty życia, ceny mieszkań w porównaniu do średnich dochodów, natężenie ruchu ulicznego, uwarunkowania klimatyczne czy jakość opieki zdrowotnej.

Poznań zamyka pierwszą setkę rankingu, wyprzedzając m.in. Manchester w Wielkiej Brytanii, Toronto, Singapur, Warszawę, Sofię, Ateny, Budapeszt, Wrocław, Kraków, Londyn, Paryż, Buenos Aires, Paryż Moskwę czy Nowy Jork.

Tym samym, stolica Wielkopolski znalazła się na drugim miejscu (po Gdańsku) w zestawieniu miast Polski, na 40. pozycji w Europie oraz na 6. miejscu w Europie Wschodniej.

Według rankingu, najlepszym miejscem do życia jest australijska Canberra. Na drugim miejscu jest Raleigh w USA, a podium zamyka Adelaide w Australii.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA