Kończy się budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Fale zniknęły?

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid PIM
REKLAMA

Dobiega końca budowa trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwadzkiej w Poznaniu. Rowerzyści mogą już korzystać z pierwszych oddanych do użytku odcinków, a Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że wykonawca poprawił "mankamenty nawierzchni", które wskazali sami użytkownicy, czyli słynne "Fale Grunwaldu", jak nazywano pofalowaną nawierzchnię drogi.

Bez przeszkód można już korzystać z drogi na odcinkach od ul. Roosevelta do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga.

Nowa trasa, która ma prawie 2 km ma poprawić komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu, w tym przede wszystkim rowerzystów.

Ostatnie dwa odcinki drogi, które realizowane są w ramach tej inwestycji, mają zostać oddane do użytku na początku października. Te, które realizowane są w ramach innego zadania mają być gotowe w drugiej połowie przyszłego roku. Dotyczy to odcinków między ul. Słoneczną a Jugosłowiańską.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewnia, że wykonawca naprawił "ujawnione mankamenty nawierzchni". O co chodzi? Kilka tygodni temu rowerzyści zwrócili uwagę na pofalowaną nawierzchnię trasy, co znacząco pogarszało komfort jazdy. Zapewniono wówczas, że kwestia ta zostanie poprawiona, a nawierzchnia nie otrzymała jeszcze odbioru. Więcej o "Falach Grunwaldu" można przeczytać tutaj.

Inwestycja ma na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa i komfortu cyklistów, ale także połączenie instniejącej infrastruktury rowerowej w okolicy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA