Powstaje nowa strażnica dla OSP. Wmurowano kamień węgielny i kapsułę czasu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W miejscu, gdzie powstaje nowa siedziba dla strażaków-ochotników w Poznaniu wmurowano dziś kamień węgielny oraz kapsułę czasu. Strażnica ma służyć ratownictwu wodnemu i specjalistycznemu.

Kompleks powstaje na poznańskiej Woli, w rejonie ul. Lotniczej i Wojtulanis-Karpińskiej. Stacjonować tu będą Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwa Wodnego "Mistral" oraz Ochotnicza Straż Pożarna - Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, które wchodzą w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Znajdzie się tam także Magazyn Przeciwpowodziowy dla Miasta Poznania, który obecnie mieści się w Forcie II, stanowiącym tymczasową lokalizację dla sprzętu.

Całość tworzyć będą trzy budynki - strażnica, wozownia oraz magazyn przecziwpowodziowy.

Inwestycja przebiega etapowo i ma zakończyć się w kwietniu 2020 roku, co oznacza, że na wiosnę strażacy będą mieli do swojej dyspozycji nową siedzibę i pomieszczenia.

"Od czasu powstania w 2002 roku nie mieliśmy swojej siedziby. Korzystaliśmy z uprzejmości komendanta miejskiego PSP w Poznaniu. Bardzo przyda nam się własny kąt. "
Tomasz Krajnik, członek zarządu OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego w Poznaniu

Prace na budowie ruszyły 7 tygodni temu i już widać budynek administracyjny, który na razie jest w stanie surowym, a w halach trwa montaż ostatnich elementów żelbetowych. Konstrukcja dachu ma zostać wykonana do końca września, co ma pozwolić na zamknięcie stanów surowych budynków i rozpoczęcie wewnętrznych prac wykończeniowych.

Inwestycja to koszt ok. 8 milionów złotych, a wykonawcą jest firma Constructo Sp. z o.o. sp.k.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA