Policjanci i strażnicy miejscy spotykają się z pierwszakami, by porozmawiać o bezpiecznej drodze do szkoły

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Poznańscy policjanci wraz ze strażą miejską rozpoczęli spotkania z uczniami poznańskich placówek oświatowych, rozmawiając przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Akcja przeprowadzana jest w pierwszej kolejności z myślą o pierwszakach, które dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę.

Funkcjonariusze spotkali się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej numer 13 w Poznaniu. W przystępny i dostosowany do wieku odbiorców sposób zaprezentowano podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci i strażnicy miejscy wyjaśnili m.in. w jaki sposób można zapobiegać niebezpieczeństwu, jakie może spotkać uczniów podczas drogi do szkoły lub powrotu z lekcji. Przypominano przede wszystkim o zasadach i konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Wskazywano m.in. na to, by zawsze przechodzić przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach i upewniać się, że będzie to bezpieczne - rozglądając się w lewo i prawo. Podkreślono, że nawet, gdy piesi mają zielone światło nie można przebiegać przez jezdnię.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a także w jaki sposób wybrać najbezpieczniejszą drogę, by unikać np. kładek w pobliżu wykopów czy przejść przez tory kolejowe.

Przypominano również o obowiązkowym wyposażeniu roweru i zasadach poruszania się jednośladem po drogach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA