"Człowiek w inteligentnym mieście" - III Forum Rozwoju Miast już w przyszłym miesiącu w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Już w przyszłym miesiącu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się III Forum Rozwoju Miast. List intencyjny w tej sprawie podpisali: Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Elżbieta Roeske, wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Grzegorz Michalski, prezes Zarządu Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji. Tegoroczna edycja wydarzenia skupiać się będzie wokół tematu „człowieka w inteligentnym mieście”.

III Forum Rozwoju Miast odbywać się będzie w dniach 10 i 11 października.  Organizatorami są Miasto Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji i Związek Miast Polskich. Celem jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie planowania rozwoju miasta, a także omówienie wyzwań miast XXI wieku i oczekiwań ich mieszkańców. W konferencji udział biorą eksperci, naukowcy, studenci, profesjonaliści z branży energetycznej, przedstawiciele władz miast i regionów, a także mieszkańcy. Wydarzenie jest bowiem otwarte na wszystkich zarejestrowanych chętnych.

Tegorocznym tematem głównym Forum będzie pojęcie smart city (ang. inteligentne miasto) w kontekście człowieka, który w takim inteligentnym mieście mieszka. Uczestnicy zastanowią się nad jego potrzebami i oczekiwaniami.

Gościem specjalnym będzie Charles Montgomery, kanadyjski urbanista i pisarz, autor m.in. książki „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta”. Wśród prelegentów znaleźli się także m.in. Eveline Wandl-Vogt (Austriacka Akademia Nauk), Gerhard Hartmann (Urząd Miasta Wiednia), Jonas Lindemann (Hanower),  Julia Patorska (Deloitte) i Davor Meersman (Open&Agile Smart Cities).

„Nie ma smart city bez dobrej współpracy. Do udziału w Forum zaprosiliśmy więc praktyków, którzy na co dzień działają w miastach - przedstawicieli Hanoweru, Amsterdamu, Londynu. Usłyszymy ludzi, którzy nie teoretyzują, ale wprowadzają w życie nowoczesne idee.”
Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania


Co ciekawe, wydarzenie odbywać się będzie w tym samym czasie co Targi POL-ECO System, na których prezentowane będą m.in. innowacyjne rozwiązania, produkty z zakresu ekologii i technologie związane z pojęciem ekologii, recyklingu, pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, rekultywacji itp.

"To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży ochrony środowiska i usług komunalnych. Prezentowane są na nich nowe technologie i usługi, poruszane są najważniejsze tematy i wyzwania z zakresu ochrony środowiska. Rok temu targi przyciągnęły ponad 6 tysięcy zwiedzających."
Paulina Pietrzak, dyrektor targów POL-ECO SYSTEM


Forum zostanie podzielone na trzy bloki tematyczne:

Smart Inclusive City Actions będzie dotyczyć inteligentnych rozwiązań, które włączają mieszkańców w aktywne działania na rzecz życia miasta.

Drugi blok, Open Smart City Actions, będzie skupiać się na inteligentnych formach komunikacji społecznej, w tym m.in. na nowoczesnych platformach komunikacji z mieszkańcami.

Z kolei trzeci blok, Energy Cleantech Smart City poświęcony będzie inteligentnym i czystym technologiom energetycznym, w tym m.in. wykorzystaniu porozumień klastrowych i grup zakupowych - oraz inteligentnych technologii dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego miasta przy równoczesnym ograniczeniu niekorzystnego wpływu na środowisko.

Wstęp na prelekcje, wykłady i dyskusje jest bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, która odbywa się online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA