Strefa Płatnego Parkowania i projekt zmian organizacji ruchu na Łazarzu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich udostępnił projekt stałej organizacji ruchu związany z wprowadzeniem na terenie poznańskiego Łazarza Strefy Płatnego Parkowania. W środę i czwartek odbywać się będą dyżury informacyjne dla mieszkańców.

Projekt powstał na podstawie koncepcji uspokojenia ruchu na Łazarzu, co z kolei było poddawane konsultacjom społecznym na przełomie 2017 i 2018 roku. Zmiany mają polegać m.in. na zmianie kierunków ruchu na niektórych ulicach osiedla, dostosowaniu sposobu parkowania do obowiązujących przepisów, wprowadzeniu równorzędnych skrzyżowań oraz strefy ograniczonej prędkości.

Nowa organizacja ruchu ma na celu zmniejszenie ruchu kołowego na Łazarzu, ograniczenie parkowania na chodnikach oraz poprawę bezpieczeństwa, szczególnie pieszych.

Projekt dostępny jest online - dla ułatwienia przeglądania został on podzielony na 34 osobne pliki, prezentujące rozwiązania projektowe dla poszczególnych fragmentów osiedla, wskazanych w pliku pn. "Spis map". Załączone zostały również pliki z legendą, schematem kierunków ruchu oraz dokument tekstowy z dodatkowymi informacjami na temat SPP.

W najbliższą środę i czwartek, czyli 11 i 12 września, przeprowadzone zostaną dyżury informacyjne, podczas których pojawią się specjaliści z ZDM, biura Miejskiego Inżyniera Ruchu, projektanci oraz przedstawiciele Rady Osiedla Łazarz.

Dyżury odbywać się będą w godzinach 8:00-11:00 oraz 16:00-19:00:

- 11 września w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13
- 12 września w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27


Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA