IMGW ostrzega przed ulewami i lokalnymi burzami z silnymi porywami wiatru

Autor: Codzienny Poznań AK IMGW fot. pixabay
REKLAMA

Pogoda w Poznaniu i okolicach zdecydowanie nie napawa dziś optymizmem. Zachmurzone niebo i opady deszczu nie pomagają w porannym wstawaniu do pracy i szkoły. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla większości województwa wielkopolskiego, w tym także dla Poznania i powiatu poznańskiego o silnym deszczu z możliwymi burzami.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Przewidywana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm. W trakcie opadów deszczu miejscami wystąpią burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 10:00 w poniedziałek, 9 września, do północy, na terenie powiatów: złotowskiego, pilskiego,  chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, obornickiego, gnieźnieńskiego, poznańskiego, Poznań, śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego, słupeckiego, kolskiego, konińskiego, Konin, jarocińskiego, pleszewskiego, tureckiego, kaliskiego, Kalisz, kępińskiego, ostrzeszowskiego i ostrowskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA