PSŻ Poznań rozgromiło Polonię Bydgoszcz i jest o wiele bliżej awansu do 1. ligi!

Autor: A. Karczewska fot. Tomasz Pałubicki
REKLAMA

Power Duck Iveston PSŻ Poznań rozgromiło na golęcińskim torze ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz i jest o wiele bliżej awansu do Nice 1. Ligi Żużlowej. Sukces Poznańskich Skorpionów oglądało kilka tysięcy osób zgromadzonych na trybunach.

Dla kibiców poznańskiego żużla był to wyjątkowo ważny dzień. Po 13 latach PSŻ Poznań znów gra w rozgrywkach finałowych.

Pierwsze spotkanie finału 2. Ligi Żużlowej rozegrano na stadionie na poznańskim Golęcinie. Kibice nie zawiedli - na trybunach zasiadło ponad 5 tysięcy osób, by wspólnie dopingować Poznańskie Skorpiony.

Gospodarze mocno zaczęli i już po pierwszych czterech biegach mieli znaczną przewagę nad rywalami, a z każdym kolejnym udowadniali, że to Skorpiony jadą dzisiaj po zwycięstwo. Po 10. biegach przewaga wynosiła już aż 18 punktów, by przed biegami nominowanymi mieć "w zapasie" aż 20 punktów więcej od rywali.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 59:31 dla PSŻ, co oznacza aż 28 punktową zaliczkę na korzyść poznańskiej drużyny przed spotkaniem rewanżowym, które odbędzie się już za tydzień w Bydgoszczy.

Najwięcej punktów dla Skorpionów zdobył David Bellego (14), Rober Miśkowiak (12) i Eduard Krcmar (12).

Wysoka przewaga stawia PSŻ w roli faworyta do awansu do Nice 1. Ligi. Przegrany w tym pojedynku będzie mógł jeszcze szansę awansować w spotkaniach barażowych z Orłem Łódź, czyli drużyną, która w tym sezonie najgorzej spisała się w Nice PLŻ.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA