Poznań z klocków Lego. Trwa nietypowa wystawa

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
REKLAMA

Trwa wystawa „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”, która pozwala na zobaczenie znanych miejsc, budynków i pojazdów z Poznania w formie modeli z popularnych klocków Lego. Podziwiać można m.in.  poznański Ratusz, Zamek Cesarski, Stadion Miejski, Okrąglak, Bałtyk, Madalinę, a nawet tramwaj Gamma.

Modele stworzył Mateusz Wawrowski. Przygotowania trwały wiele miesięcy, a do stworzenia nietypowych modeli zużyto kilkadziesiąt tysięcy klocków LEGO. Efekty pracy będzie można podziwiać od 1 września do 31 grudnia 2019 roku w sklepie MIMI przy ul. Słowackiego. 

Na wystawie można zobaczyć m.in. Aulę UAM przy ul. Wieniawskiego, wraz z Placem, Dwoma Krzyżami, a nawet figurą przedstawiającą Adama Mickiewicza. Jest także poznański Ratusz, Brama Poznania i stara zajezdnia przy ul. Madalińskiego. Nie brakuje także charakterystycznych dla miasta budowli architektonicznych, takich jak Okrąglak, Bałtyk czy targowa Iglica.

Poznańskie budynki zbudowane z klocków LEGO przedstawione na makietach to nie wszystko, co czeka na odwiedzających. Z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu można… stać się motorniczym i poprowadzić pierwszy elektryczny tramwaj Typ I i wagon doczepny Carl Weyer po miniaturowym torowisku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA