Po 13 latach Poznańskie Skorpiony znów w finale! Kibice odliczają godziny do spotkania

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji, mapy: PSŻ Poznań
REKLAMA

Po 13 latach przerwy PSŻ Poznań znów znalazł się w finale rozgrywek. Na golęcińskim stadionie Poznańskie Skorpiony podejmą dziś ZOOleszcz Polonię Bydgoszcz, by rozegrać pierwsze z dwóch finałowych spotkań 2. Ligi Żużlowej.

Żużel ma w Poznaniu długą, kilkudziesięcioletnią historię, a w mieście nie brakuje tych, którzy z sentymentem wspominają mecze na stadionie na Golęcinie. W ostatnich latach, szczególnie w dobiegającym końca sezonie, Poznańskie Skorpiony robią wszystko, by żużel znów stał się ważnym sportem w świadomości poznaniaków. Dbają o to zarówno władze klubu tworząc szeroko zakrojoną promocję drużyny, ale przede wszystkim sami zawodnicy, którzy świetną postawą przez cały sezon zapewnili sobie miejsce w finale 2. Ligi Żużlowej.

Dzisiejsze spotkanie z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz będzie pierwszym z finałowych, w których dwie najlepsze drużyny drugiej ligi grać będą o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej.  Rewanż odbędzie się za tydzień w Budgoszczy.

Chętnych na zakup biletów na dzisiejszy mecz nie brakowało i wciąż ich przybywa, dlatego spodziewana jest wysoka frekwencja na trybunach, co z pewnością nie tylko dodatkowo zmotywuje zawodników, ale także stworzy sportową atmosferę wśród widowni zarówno dla najmłodszych jak i starszych kibiców. Wejściówki można dziś kupować stacjonarnie w kasach stadionu już od godziny 11:00.

Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 13:30. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Od rana na torze trwają ostatnie przygotowania nawierzchni, a organizatorzy zapewniają, że pogoda nie popsuje meczowych planów.

Poniżej kilka praktycznych informacji dla wybierających się na stadion:

I. Parking
 
1. Parking pod stadionem NIE BĘDZIE dostępny dla kibiców.
 
2. Kibice zmotoryzowani z Poznania i Bydgoszczy (w tym autokary i busy) mogą skorzystać z BEZPŁATNEGO NIESTRZEŻONEGO parkingu – wjazd od ul. Niestachowskiej
 
3.Kibice z Bydgoszczy parkują na parkingu P9 i kierują się do SEKTORA GOŚĆ (sektor 23 i 24)
 
4. Przy strefie GOŚĆ będzie możliwość zakupu programów.
II. Programy
 
Programy zawodów będą dostępne w kasach stadionu oraz na stoisku przy namiocie z gadżetami. Płatność GOTÓWKĄ.
III. Gadżety
 
W sklepiku klubowym będą dostępne wyłącznie gadżety sportowe (trąbki, szale, czapeczki itp). – możliwość płacenia GOTÓWKĄ I KARTĄ.
IV. Żetony cateringowe
 
1. Po wejściu na stadion w centralnym miejscu placu będzie stał namiot, w którym sprzedawane będą WYŁĄCZNIE żetony cateringowe – możliwość płacenia GOTÓWKĄ I KARTĄ.
 
2. Na stadionie będą osoby, u których będzie można zakupić żetony. Ubrane będą w czerwoną czapeczkę i kamizelkę z napisem „ŻETONY” – płatność TYLKO GOTÓWKĄ.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA