"Mały Książę" - nowy mural przy ul. Ogrodowej i piknik w Parku Starego Browaru

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Poznaniowi przybył kolejny mural - tym razem przy ul. Ogrodowej. Malunek związany jest ze znaną na całym świecie powiastką filozoficzną "Mały Książę". W niedzielę, 8 września, zostanie oficjalnie odsłonięty i zaprezentowany poznaniakom. Z tej okazji organizatorzy zapraszają także na piknik rodzinny, który odbędzie się w Parku Starego Browaru.

Mural to inicjatywa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi", a autorem i wykonawcą jest Prezes Zarządu Sławomir Wrembel wraz z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Otwarte Drzwi". Dlaczego akurat Mały Książę? Jak wyjaśniają twórcy, to postać ponadczasowa, przekazująca uniwersalne wartości, w tym także ideę bezinteresowanej pomocy, takie jaką dzielą się wolontariusze i pracownicy Stowarzyszenia.

Dzieło znajduje się na budynk przy ul. Ogrodowej 5. Oficjalne odsłonięcie zaplanowano na niedzielę, 8 września, o godzinie 12:00. Po nim, w godzinach 12:30-17:00 organizatorzy zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Parku Starego Browaru.

W programie znalazły się m.in. spektakl dla dzieci "Żubr Pomponik" w wykonaniu Teatru Fuzja o godzinie 12:30 oraz pokaz iluzji dla dzieci w wykonaniu Michael Christian o godzinie 16:00. Między 13:30 a 17:00 zaplanowano także występy szczudlarzy, baloniarza, malowanie twarzy, animacje, konkursy, warsztaty artystyczne oraz wiele innych atrakcji.

Przez cały czas trwania pikniku do dyspozycji uczestników będzie również strefa chillout oraz przekąski dla dzieci, w tym popcorn, wata cukrowa i lemoniada.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA