Burza z piorunami w probówce, wirtualna rzeczywistość, drony, eksperymenty, czyli VI Piknik z Wyobraźnią!

Autor: A. Karczewska fot. PPNT
REKLAMA

Jak wywołać burzę z piorunami w probówce i co stanie się, gdy do ciekłego azotu dodamy wrzątku? O tym będzie można się przekonać podczas VI Pikniku z Wyobraźnią organizowanego przez Poznański Park Naukowo - Technologiczny. W programie jak zwykle znalazły się eksperymenty, pokazy, poszukiwanie skarbów i mnóstwo nauki przez zabawę.

Celem Pikniku z Wyobraźnią jest zainteresowanie uczestników naukami ścisłymi już od  najmłodszych lat. W programie znaleźć można m.in. pokazy chemiczne i fizyczne, a jak zapewniają organizatorzy - nie zabraknie wybuchów, efektownych reakcji i ciekawostek naukowych.

W specjalnych strefach i pod okiem naukowców uczestnicy będą mogli także samodzielnie przeprowadzać eksperymenty.

„Strefa Laboratorium Wyobraźni zelektryzuje uczestników Pikniku ciekawostkami naukowymi, zaplącze umysły, pokaże między innymi drapieżne roboty i udowodni, że wodę da się poskromić.”
PPNT


Z kolei Centrum Archeologiczne PPNT zaprasza do strefy wykopalisk, w której będzie można choć na chwilę zostać poszukiwaczem skarbów, poczuć się jak Indiana Jones i poznać podstawy pracy archeologów.

Nie zabraknie także czegoś dla fanów sportu i gier, nie tylko tych komputerowych, a także dla najmłodszych uczestników, którzy będą mogli skorzystać z zabaw plastyczno-sensorycznych.

Będą także okulary wirtualnej rzeczywistości, drony, pojazdy elektryczne i wiele innych atrakcji.

VI Piknik z Wyobraźnią będzie odbywał się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Rubież 46, w godzinach 10:00-16:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA