„Poznań na przełomie wieków” w Fotoplastykonie Poznańskim

Autor: A. Karczewska fot. Fotoplastykon Poznański
REKLAMA

Od wczoraj w Fotoplastykonie Poznańskim można oglądać nową wystawę - „Poznań na przełomie wieków”, pozwalającą zobaczyć jak zmieniło się miasto przez około 150 lat rozpoczynając od 1888 roku.

Fotoplastykon Poznański pozwala na przeniesienie się w czasie i zobaczenie, jak zmieniał się Poznań na przełomie XIX i XX wieku. Nietypowa podróż rozpoczyna się w 1888 roku, gdy Poznań należał do państwa pruskiego, a miasto nawiedziła jedna z największych w historii powodzi. Poziom wody był tak wysoki, że ul. Garbary pokonywano łodzią.

Niezwykła kolekcja zdjęć dostępnych na wystawie pozwala „zwiedzić” Poznań i zobaczyć jak zmieniał się przez ostatnie 150 lat, m.in. dzięki dołączeniem do niej zdjęć współczesnego Poznania, które pozwalają na porównanie konkretnych miejsc i ulic w mieście na przestrzeni lat.

Dopełnieniem wystawy w Fotoplastykonie są fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i Miejskiego Konserwatora Zabytków, które zawieszono na ścianach wokół urządzenia.

Wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim dostępna od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-18:00 oraz w sobotę od 10:00 do 17:00.

Bilety: normalny 5 zł; ulgowy 2 zł; rodzinny 10 zł; grupowy (10 lub więcej osób) 20 zł.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA