Ul. Wyłom będzie przebudowana

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę robót budowlanych związanych z przebudową ul. Wyłom. Wymieniona będzie nawierzchnia jezdni, powstanie nowy chodnik i miejsca parkingowe.

Choć ul. Wyłom ma nieco ponad 300 metrów długości to pełni bardzo ważną funkcję - łączy ul. Piątkowską z ul. Nasienną, będąc drogą komunikacyjną dla os. Powstańców Warszawy oraz pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.

Nawierzchnia jezdni jest już mocno zniszczona, a chodnik znajduje się jedynie po południowej stronie i powstał z różnych materiałów, przez co nie brakuje tu nierówności i dziur.

Inwestycja obejmuje częściową wymianę nawierzchni jezdni, budowę nowego chodnika, zjazdów na posesje, a także miejsc parkingowych, które będą o wiele bardziej uporządkowane i zadbane.

Podczas przebudowy wybudowany zostanie również kanał technologiczny do poprowadzenia pod ziemią kabli, a odwodnienie zostanie zmodernizowane. Na ulicy powstaną też trzy progi zwalniające, co ma podnieść poziom bezpieczeństwa na tej drodze.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę robót budowlanych, który będzie miał około 3,5 miesiąca na realizację zlecenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA