Poznański policjant na urlopie uratował topiącą się dziewczynkę w egipskim kurorcie

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Policjant z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu został bohaterem w jednym z kurortów w Egipcie po tym, jak uratował topiącą się w hotelowym basenie dziewczynkę. Sierżant sztabowy Patryk Chrastek przebywa tam na urlopie z rodziną.

Sytuacja miała miejsce wczoraj, w Hurghadzie w Egipcie, gdzie wypoczywa poznański policjant. Funkcjonariusz wraz z rodziną kąpał się w hotelowym basenie na terenie kurortu. W pewnym momencie zauważył krztuszącą się ok. 5-letnią dziewczynkę, która nagle zanurzyła się pod wodą. Choć w basenie było dużo ludzi, nikt nie zwracał na dziecko uwagi.

Policjant od razu podpłynął do dziewczynki, wyciągnął ją spod wody i odholował na brzeg. Na powierzchni dziecko zaczęło wypluwać wodę i łapać oddech. Policjant był przy niej pomagając jej i uspokajając, gdyż była bardzo zdenerwowana.

Po chwili podbiegł do nich ojciec dziewczynki, który nie był świadomy sytuacji. Okazało się, że córka wykorzystała chwilę nieuwagi rodziców i odpłynęła od nich.

Mężczyzna wielokrotnie dziękował poznańskiemu funkcjonariuszowi zdając sobie sprawę z tego, że gdyby nie jego reakcja, to wakacje egipskiej rodziny skończyłyby się tragicznie. Sierżant sztabowy Patryk Chrastek stał się w ten sposób bohaterem w kurorcie.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA