Ponad 86 tysięcy uczniów rozpoczęło naukę w poznańskich szkołach

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli nowy rok szkolny. W Poznaniu do szkolnych ław powraca lub idzie po raz pierwszy łącznie ponad 86 tysięcy uczniów, którzy będą kształceni przez niemal 10 tysięcy nauczycieli. Na obiema grupami czuwać będzie 3,5 tysiąca pracowników administracyjnych. W tym roku miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Czecha. 

Na miejskiej inauguracji roku szkolnego pojawili się nie tylko uczniowie i nauczyciele z tej placówki, ale także przedstawiciele władz miejskich, Rady Miasta i polityków.

Podczas uroczystości, w czasie której zaprezentowali się również uczniowie, głos zabrał zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski, który jest absolwentem ZSO nr 4. Wiceprezydent życzył młodzieży sukcesów w nowym roku szkolnym. Wspomniał także, że czas w szkole nie oznacza jedynie nauki. Jak przyznał, to czas i miejsce budowania wspomnień i zawierania znajomości, które potrafią przetrwać wiele lat.

Mariusz Wiśniewski odniósł się również do obecnej sytuacji w oświacie, na którą wpływa wprowadzona przez rząd reforma edukacji. Wspomniał o tzw. podwójnym roczniku i problemach przy rekrutacji do klas pierwszych.

"Dziękuję serdecznie wszystkim dyrektorom poznańskich liceów, techników i szkół branżowych, którzy wspólnie z pracownikami Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania zmierzyli się z niezwykle trudnym zadaniem, jakim był tegoroczny nabór do szkół średnich. Był to bardzo ciężki czas. Wyszliśmy z niego obronną ręką"
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania

Wiceprezydent podkreślił jednak, że to nie koniec problemów, z którymi przez reformę będą borykać się samorządy, dyrekcja i uczniowie przez najbliższe 4-5 lat.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA