W Poznaniu odbyły się 25. Dożynki Miejskie

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Występy, warsztaty, pokazy, zabawy i korowód, a to wszystko przy bardzo dobrej pogodzie i w miłej atmosferze. W sobotę w Poznaniu odbyły się 25. Dożynki Miejskie, które są nie tylko okazją do podziękowania za tegoroczne plony, ale także do poznania folklorystycznej kultury i dawnych zabaw i zawodów, które powoli zanikają w życiu współczesnego społeczeństwa.

Świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pw. św. Michała Archanioła, po której uczestnicy rozpoczęli korowód dożynkowy idąc w kierunku Parku Wilsona, gdzie o 14:00 oficjalnie rozpoczęły się Dożynki Miejskie.

Wydarzenie odbywało się przy muszli koncertowej, gdzie na scenie występowały zespoły ludowe prezentujące tańce i pieśni ludowe i folklorystyczne.

Przez kilka godzin można było wziąć udział w licznych warsztatach i grach. Przygotowano m.n. wioskę ginących zawodów, gdzie można było z bliska przyjrzeć się historycnemu wyposażeniu gospodarstwa chłopskiego, a także spróbować swoich sił w warsztatach: garncarskim, świecowniczym, prząśniczym, kowalskim, zielarskim i wielu innych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Cosmetomat, czyli automat pozwalający w łatwy sposób pobierać chemie gospodarczą i kosmetyki wprost do własnej butelki czy pojemnika. Powstał z inicjaywy młodych poznaniaków szukających sposobu na ograniczenie zużycia plastiku. Na razie stworzone przez nich urządzenie jest w fazie testów, dlatego skorzystanie z niego podczas Dożynek było na razie unikatową możliwością.

W programie znalazły się również m.in. konkurs wiedzy rolniczej z nagrodami, animacje i zabawy dla dzieci, a także balonowe zoo i malowanie twarzy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA