Spalą kość słoniową w proteście przeciwko mordowaniu słoni

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań
REKLAMA

W niedzielę, 1 września, w Nowym Zoo w Poznaniu odbędzie się protest przeciwko mordowaniu słoni dla kości słoniowej. Kulminacyjnym punktem będzie oficjalne spalenie niedawno odciętego ciosu słonia Ninio. W programie znalazły się również prelekcje edukacyjne.

Poznańskie zoo chce wspólnie z poznaniakami zaprotestować przeciw polowaniu i mordowaniu słoni przez kłusowników chcących pozyskać kość słoniową.

"Musimy wspólnie przeciwdziałać unicestwieniu światowego dziedzictwa przyrodniczego. Każdy z nas każdego dnia ma realny wpływ na to, co dzieje się z Naturą i może spowolnić proces zagłady."
Zoo Poznań

Protest odbędzie się w niedzielę, 1 września. O godzinie 11:00 w kaplicy Domu Księży Emerytów przy ul Browarnej odbędzie się msza święta w intencji osób i organizacji pomagającym zwierzętom.

O 12:30 na terenie zoo, na łące przy restauracji Wioska Afrykańska, odbędzie się uroczyste spalenie ciosu słonia Ninio, które będzie symbolicznym przeciwstawieniem się polowaniu na słonie w różnych rejonach świata. Całość odbędzie się przy oprawie muzycznej w wykonaniu zespołu Drummunication.

W ramach wydarzenia zaplanowano także szereg prelekcji, które odbędą się w słoniarni.

- 13.45-14.00 - Zoo współczesne czyli misja i nadzieja na ocalenie - Remigiusz Koziński, kierownik Działu Edukacji
- 14.00-14.15 - Selfie, które zabija i inne grzechy wobec gatunków zagrożonych wyginięciem - "Animalus" Maciej Bielak
- 14.15-14.30 - Nie jestem głuchy na krzywdę słoni (prelekcja w języku migowym) - Remigiusz Koziński, kierownik Działu Edukacji
- 14.30-15.00 - Chomik europejski czyli jak ocalić nasze dziedzictwo przyrodnicze - Urszula Eichert, Zakład Zoologii Systematycznej UAM
- 15.45-16.00 (powtórnie) Nie jestem głuchy na krzywdę słoni (prelekcja w języku migowym) - Remigiusz Koziński, kierownik Działu Edukacji

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje bilet wstępu do zoo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA