Niewidzialne rzeki, czyli spacer z wodą w temacie

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Gdy mówi się o rzece w Poznaniu, pierwszą myślą jest Warta, a po chwili pojawia się zwykle także Cybina. Tymczasem w stolicy Wielkopolski znajduje się o wiele więcej strumieni, rzek, potoków i cieków. Śladami "niewidzialnych rzek" odbędzie się w niedzielę specjalny spacer z przewodnikiem.

Obrzyca, Piaśnica, Żegrzynka, Wierzbak, Pietrzynka, Chartynia - to tylko część miejsc, o których wielu zapomina, a tworzą lub tworzyły krajobraz Poznania. Stowarzyszenie Centrum Otwarte zaprasza na specjalny spacer, podczas którego uczestnicy będą mogli odnaleźć odpowiedzi na pytania o poznańskie rzeki i rzeczki. Gdzie się zaczynają, gdzie kończą, w których miejscach płyną, co stało się z tym, których już w Poznaniu nie ma i co dzieje się z tymi, które znikają co jakiś czas z krajobrazu miasta?

Przewodnikiem będzie Wojtek Mania, który zaprasza na "niespieszny spacer doliną Bogdanki". Opowie również o znaczeniu rzek kiedyś i dziś.

Przechadzka potrwa około 2 godzin i będzie miała około 4 km długości. Udział jest bezpłatny. Chętni spotykają się o godzinie 12:00 w niedzielę, 1 września, przy stacji roweru miejskiego Park Sołacki (róg Nad Wierzbakiem i Alei Wielkopolskiej). Zakończenie przewidziano w okolicach starego koryta Warty.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA