Pływalnia Kryta Rataje gotowa przed terminem. Do końca września będzie obowiązywać promocja

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Mieszkańcy osiedla Piastowskiego i okolic doczekali się nowej pływalni krytej, która zastąpiła dawny basen, który stał w tym miejscu. Pływalnia Kryta Rataje powstała w niecały rok. Pierwsi użytkownicy pojawią się na niej już w drugim tygodniu września.

Od lat wiadome było, że stara pływalnia z lat 70. na os. Piastowskim, położona między dwiema szkołami podstawowymi wymaga najpierw remontu, a jak się później okazało - całkowitego zburzenia i budowy nowej. Mieszkańcy nazywali inwestycję „pechową”, z uwagi na duże problemy przy wyłonieniu wykonawcy. Potrzebnych było do tego kilka przetargów i zmiany pierwotnej koncepcji projektowej.

Ostatecznie, w maju 2018 roku rozpoczęła się rozbiórka starego obiektu, a po niej wyłoniony wykonawca, czyli spółka PTB Nickel z Suchego Lasu rozpoczęła roboty budowlane.

Pływalnia Kryta Rataje posiada 25-metrowy basem z sześcioma torami o szerokości 2,5 metra, a także basen rekreacyjny służący m.in. do nauki pływania, oswajania z wodą niemowląt oraz hydromasażu.

Podczas projektowania pomyślano o możliwości rozgrywania na basenie głównym sztafet pływackich, dlatego po obu stronach ma on głębokość 180 cm.

W budynku powstał także zespół saun oraz strefa przeznaczona na fitness. Wyznaczono również przebieralnie, w tym dwie dla grup zorganizowanych, kabinowo-szafkową wyposażoną w 12 kabin i 60 szafek dwupoziomych oraz zespół pomieszczeń i natrysków dla osób z niepełnosprawnościami.

W obiekcie znajdują się też m.in. mała kawiarnia oraz pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i magazynowe.

Wokół pływalni pojawiła się nowa zieleń oraz mała architektura. Wybudowano nową drogę wewnętrzną z chodnikiem i nowe miejsca parkingowe.

Prace budowlane zakończono przed wyznaczonym terminem, dzięki czemu obiekt jest gotowy jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wiadomość cieszy szczególnie uczniów pobliskich szkół, w tym SP nr 14 z klasami sportowymi, którzy na trening będą szli tuż obok szkoły.

Pierwsi użytkownicy pojawią się na pływalni 9 września. Obiekt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-22:00 oraz w soboty i niedzielę od 7:00 do 22:00.

Częściowo pływalnia będzie służyła grupom zorganizowanym i szkołom. Dla wszystkich dostępny będzie w tygodniu pomiędzy 6:00 i 6:55 oraz od 17:30 do 22:00. W soboty dla grup i zajęć zarezerwowano pierwsze trzy godziny, więc dla wszystkich dostępny będzie od 10:00 do 22:00. W niedzielę nie będzie rezerwacji dla szkół i grup zorganizowanych, więc będzie można korzystać z pływalni przez cały dzień.

Bilet normalny od poniedziałku do piątku na jedną godzinę kosztować będzie 12 zł, a na dwie - 18zł. Ulgowe wejściówki będą odpowiednio za 10 oraz 15 zł i przysługiwać będą młodzieży szkolnej i studentom do 26 roku życia z ważną legitymacją, a także rencistom i emerytom (z ważną legitymacją rencisty lub emeryta).  W soboty i niedzielę do godziny 19 będzie taniej - bilet normalny na godzinę kosztować będzie 10 zł, na 2 godziny - 15 zł, a ulgowe odpowiednio: 8 i 12 zł. Z kolei na ostatnie 3 godziny w weekend ceny będą niższe o 1 zł.

Z okazji otwarcia obiektu przygotowano specjalną promocję. Do 30 września chętni do skorzystania z pływalni w godzinach dla publiczności zapłacą tylko 5 zł za godzinę. W tej cenie do dyspozycji użytkowników będą basen sportowy, basen rekreacyjny oraz sauna.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA