Konkurs Elegancji i 46. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, czyli moc weekendowych atrakcji

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji; plakat: Automobilklub Wielkopolski
REKLAMA

W najbliższy weekend kolejna okazja do obejrzenia z bliska zabytkowych pojazdów. Automobilklub Wielkopolski zaprasza na 46. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych.

W tegorocznej edycji udział weźmie około 30 pojazdów, które zostały wyprodukowane przed 1988 rokiem. Wśród nich nie zabraknie tych, które dla wielu są prawdziwą gratką, czyli samochodów przedwojennych. Organizatorzy zapowiadają obecność m.in. Forda A Sport Coupe, Cadillaca 355c czy Aero 30. Pojawią się także samochody znane z ulic z okresu PRL-u jak Warszawa, Nysa, Trabant czy Polski Fiat 126p.

Poznaniaków z pewnością najbardziej interesuje Konkurs Elegancji, który odbędzie się na Starym Rynku w sobotę o godzinie 15:00. Poza wyjątkowymi pojazdami będzie można także podziwiać uczestników, właścicieli samochodów, którzy zadbają o ubiór odpowiadający epoce, z której pochodzi ich pojazd.

Wydarzenie co roku budzi duże zainteresowanie zarówno wśród miłośników motoryzacji i klasyków motoryzacyjnych, jak i osób, które na co dzień nie mają kontaktu z tego typu pojazdami. Samochody przyciągają swoim wyglądem, detalami oraz historią, jaką skrywają.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA