10. weekend z Kulturalnym Starym Rynkiem

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Rozpoczyna się 10. weekend w ramach Kulturalnego Starego Rynku. Jeszcze dzisiaj w centrum miasta odbędą się koncerty i będzie to dopiero przedsmak tego, co czeka na poznaniaków i turystów w sobotę i niedzielę.

Kulturalny Stary Rynek to cykl weekendowych wydarzeń kulturalnych odbywających się w ścisłym centrum miasta - na Starym Rynku i w jego okolicach.

Jeszcze dzisiaj, o godzinie 17:00 na Dziedzińcu Szkoły Baletowej „Tikun - Hałas klezmerski czy góralski”. To niezwykły koncert zespołu „Jacek Hałas”, który gwarantuje dobrą zabawę i klimatyczną muzykę łączącą kulturę polską i żydowską. Muzycznie będzie również o godzinie 19:00, gdy na scenie na Quadro wystąpi Part of the kitchen.

W sobotę dzień rozpocznie Salon Sąsiedzki i Sobotnie Śniadanie u zbiegu ul. Masztalarskiej i Zamkowej o 11:00. Pół godziny później rozpocznie się koncert pianisty Szymona Siwierskiego oraz gitarzysty Macieja Pruchniewicza.

O 17:00 na dziedzińcu Szkoły Baletowej „Bella Italia! O sole mio! Piosenka włoska dobra na wszystko”, czyli przegląd piosenki włoskiej na dziedzińcu Szkoły Baletowej. Nie zabraknie kawy i ciasta. Będą także konkursy z nagrodami - do wygrania będą m.in. włoskie pizze, moda włoska i wiele innych niespodzianek.

Wieczorem, o godzinie 19:00, na swój koncert zaprasza PWS, czyli Przed Wschodem Słońca.

W niedzielę będzie można poznać tajemnice i poszerzyć swoją wiedzę na temat poznańskiego Bazaru. Podczas przechadzki „Bazar 1838 - znany i nieznany” przewodnik oprowadzi uczestników po tym zabytkowym, a jednocześnie legendarnym w Poznaniu miejscu, dzieląc się jego historią i ciekawostkami na temat Bazaru. Zbiórka na schodach przed Ratuszem o godzinie 12:15.

Udział w wydarzeniach w ramach Kulturalnego Starego Rynku jest bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA