W Poznaniu remontowanych jest coraz więcej zabytkowych budynków

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W Poznaniu przybywa zabytków, które odzyskują dawny blask, dzięki przeprowadzanym pracom remontowym i konserwatorskich. Wśród nich są zarówno kamienice prywatne i publiczne jak i kompleksy akademickie i budynki użyteczności publicznej.

Na terenie miasta można zauważyć coraz więcej odnowionych budynków, które odzyskują swój dawny blask z czasów swej świetności. Dzięki temu Poznań staje się bardziej estetyczny przy jednoczesnym podtrzymaniu cennych wartości zabytków. Wyeksponowane detale, style i architektura stanowią i ukazują na swój sposób historię miasta.

Prace rmeontowe i konserwatorskie to wynik działań wielu osób, w tym służb konserwatorskich, zaangażowanych prywatnych inwestorów oraz coraz większego wsparcia ze strony miasta również dla prywatnych właścicieli zabytkowych obiektów.

Najwięcej zmian widać w historycznych dzielniach Poznania, w tym m.in. na Łazarzu, gdzie odnawiane są całe pierzeje ulic. Coraz piękniej i bardziej uporządkowanie wygląda także Wilda, co widać zwłaszcza po zabudowie ul. Wierzbięcice i Sikorskiego. Odnawiane są również obiekty na Jeżycach.

Nie brakuje także inwestycji w centrum miasta. Podczas prac odnawiane są m.in. elewacje, zabytkowe zdobienia i detale, elementy dekoracyjne czy fasady. Remonty prowadzone są również w środku, w tym m.in. na ciekawych historycznie korytarzach i klatkach schodowych.

Odnowę przechodzą także obiekty uczelniane oraz pałace, kamienice i Dworzec Zachodni.

Trwają prace koncepcyjne dotyczące zagospodarowania, adaptacji i renowacji najcenniejszych historycznych zespołów postindustrialnych: Rzeźni Miejskiej, zespołu Gazowni, Elektrociepłowni, zajezdni tramwajowej na ul. Gajowej i budynków dawnego zespołu ZNTK.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA