Studio Browar Wakacje

Autor: A. Karczewska grafika: Mikołaj Rój
REKLAMA

Już po raz ostatni zapraszamy na odcinek Studio Browar Wakacje, czyli telewizyjnego programu lifestylowego nadawanego z Dziedzińca Sztuki Starego Browaru. Tym razem dowiemy się m.in. jak nauczyć się latać i czym można jeździć po drogach. Porozmawiamy także o sztuce - muzyce, teatrze i fotografii. Ciekawie zapowiada się także rozmowa z kobietą przedsiębiorczą, która opowie o sukcesie - zarówno o swoim jak i tym jak mogą osiągnąć go inni. Nie zabraknie również tematu zdrowia i mody.

To już ostatnie spotkanie w ramach cyklu lifestylowych programów telewizyjnych Studio Browar Wakacje, nadawanych w formie otwartego studia z udziałem publiczności. Postanowiliśmy przenieść nasze studia z redakcji na otwartą przestrzeń, by pokazać osobom zgromadzonym na Dziedzińcu Sztuki, jak wygląda produkcja programu. Emisja odbywa się w każdy piątek, o godzinie 17:00. Jutro, 30 sierpnia, odbędzie się ostatni odcinek. Najbliższy odcinek poprowadzą trzy prowadzące: Zofia Chołody, prezes Klubu Kobiet Przedsiębiorczych, Anna Drzazga, dziennikarka MC Radio oraz Studio Browar Piątek portalu Codzienny Poznań i Joanna Małecka, redaktor naczelna magazynu „Sukces po poznańsku”. Jak zwykle, do programu zaprosiły interesujących gości.

Kajetan Jasiczak oraz Bartosz Damrath z GearUP opowiedzą o tym, jak wygląda nauka latania samolotem i jak bardzo symulatory lotów potrafią odzwierciedlić prawdziwe warunki, z jakimi musi mierzyć się pilot podczas lotu.

Podróżować, przynajmniej w teorii, będziemy także po drogach, tym razem z Reanult Auto Compol Autoryzowanym dealerem Renault i Dacia. Dyrektor generalny, Ireneusz Fajar, opowie m.in. o najnowszych modelach samochodów. Co ciekawe, osoby zgromadzone na Dziedzińcu Sztuki będą mogły przyjrzeć się jednemu z nich, czyli Renault Kadjar, który "zaparkuje" obok naszego plenerowego studia.

Jak zwykle nie zabraknie także tematyki kulturalnej. Porozmawiamy z Magdaleną Nowecką i Renatą Pepka – Stróżyk z GRUV ART, które co  roku sprowadzają do Poznania największe gwiazdy sceny, w tym m.in. Krystynę Jandę, czy Janusza Gajosa. Organizowane przez nich spektakle to „Poznańska premiera”. Co w tym roku jeszcze zaproponują poznaniakom?

Z Martą Kabsch ze Starego Browaru oraz wicekanclerz WSB Małgorzatą Kluską omówimy kolejne duże wydarzenie w Starym Browarze, czyli koncert w Parku na 25-lecie WSB, podczas którego wystąpią Adi Nowak, Jamal i Organek.

Poruszymy także temat fotografii z Szymonem Brodziakiem, cenionym i utytułowanym na całym świecie fotografem, będącym w światowej czołówce specjalistów od fotografii czarno-białej. Być może zdardzi swój sposób na wykonanie idealnej fotografii?

Jak zdjęcia to i moda, a o tej opowie Andżelika Chruścińska, założycielka marki Chruscinska i projektantka mody. Marka łączy nowoczesny awangardowy look z ponadczasową klasyką i elegancją. Jej kolekcje to często połączenie odważnych kolorów i nietuzinkowych rozwiązań. Porozmawiamy zarówno o trendach jak i biznesowym aspekcie mody.

O biznesie i tym jak osiągnąć sukces opowie również Agnieszka Kazuś-Musiał, która od lat odnosi sukcesy zawodowe i jednocześnie dzieli się zdobytym doświadczeniem i wiedzą z innymi, pomagając im w rozwoju zarówno siebie jak i ich firm. Zafascynowana rozwojem osobistym w życiu kieruje się wytrwałym dążeniem do celu, odważnie szuka rozwiązań poza sobą oraz wychodzi poza wcześniej przyjęte normy.

W programie porozmawiamy również o zdrowiu, a konkretniej o endoskopowych operacjach kręgosłupa i schorzeniach kręgosłupa ze specjalistą, doktorem Piotrem  Winklerem. Jest on jedynym lekarzem w Polsce, który przy pomocy endoskopu pomaga nawet najbardziej cierpiącym na bóle kręgosłupa ze zwężeniami kanału kręgowego, które do tej pory były operowane za pomocą rozległych operacji. Zoperował już tysiące osób, dając im szansę na życie bez cierpienia. Poza pracą w szpitalu dr Piotr Winkler sam szkoli chirurgów z całego świata, jest niekwestionowanym autorytetem w środowisku lekarskim. W Studio Browar Wakacje zapytamy jak wygląda taka operacja, gdzie się zgłosić z bólem kręgosłupa i czy ednoskopia jest bezpieczna. 

Temat zdrowia i choroby poruszymy także z Lucyną Jaworską-Wojtas, prezes zarządu Fundacji Pokonać Endometriozę. Porozmawiamy o problemie, który dotyka wiele kobiet, a który wciąż jest w społeczeństwie tematem tabu. Dowiemy się jak wygląda leczenie i gdzie można szukać pomocy.

Program realizowany jest na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru, co oznacza, że każdy, kto chciałby dowiedzieć się jak wygląda praca przy programie telewizyjnym na żywo „od kuchni”, może się o tym przekonać – wystarczy przyjść na Dziedziniec w piątek o godzinie 17:00.

Tych, którzy nie mogą pojawić się w Starym Browarze zachęcamy do oglądania programu na naszym protalu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA