Zatrzymano sprawcę napadu na placówkę bankową w Lesznie. Pomogli mieszkańcy

Autor: Monika Żymełka/MŚ vid. Wielkopolska Policja
REKLAMA

Praca policjantów, leszczyńskiej prokuratury oraz liczne sygnały od mieszkańców Leszna doprowadziły do zatrzymania sprawcy marcowego napadu na placówkę bankową na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych. 25-letni mieszkaniec Leszna został już aresztowany przez leszczyński sąd na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 25 marca br. po godz. 14.00. Do placówki bankowej mieszczącej się przy ul. Zamenhofa w Lesznie wszedł zamaskowany mężczyzna. Na głowie miał kominiarkę, a w ręce trzymał przedmiot przypominający broń. Poinformował pracownicę, że to napad i zażądał wydania pieniędzy. Skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych, po czym wybiegł z budynku i uciekł w kierunku pobliskiego lasu.

Natychmiast po otrzymaniu informacji na miejsce wysłano policyjne patrole, także z Poznania. Na miejscu przez kilka godzin pracowali funkcjonariusze, przeprowadzali oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczał ślady kryminalistyczne, zabezpieczano zapisy monitoringów. W trakcie prowadzonego postępowania za pośrednictwem mediów wystosowano komunikaty do społeczeństwa z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji na temat świadków, czy też sprawcy przestępstwa.

Pod koniec czerwca br. śledztwo umorzono wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa. Jednak śledczy nie zapomnieli o sprawie, cały czas prowadzone były czynności tzw. pozaprocesowe, trwały badania zabezpieczonych śladów, przeprowadzane były laboratoryjne ekspertyzy. Jednocześnie regularnie docierały do Policji różne informacje od mieszkańców regionu, zwłaszcza osiedli Zamenhofa i Rejtana, które były precyzyjnie sprawdzane i weryfikowane.

Szereg czynności wykonanych w sprawie przez Policję i prokuraturę doprowadziło do zatrzymania w dniu 26 sierpnia br. sprawcy napadu na bank. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Leszna. Został zatrzymany przez policjantów w miejscu swojego zamieszkania. Był zaskoczony nagłą wizytą stróżów prawa.

Jeszcze tego samego dnia w Prokuraturze Rejonowej w Lesznie usłyszał zarzut dokonania rozboju. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Jak tłumaczył policjantom potrzebował pieniędzy, aby spłacić swoje długi.

27 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego okresu aresztowania. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA