Zamek Cesarski, Aula UAM, poznańskie tramwaje i wiele innych, czyli Poznań w miniaturze z klocków LEGO

Autor: A. Karczewska fot. Mateusz Buduje
REKLAMA

Poznański Ratusz, Zamek Cesarski, Stadion Miejski, a nawet tramwaj Gamma w formie modeli z… klocków Lego. To tylko część tego, co będzie można zobaczyć podczas wystawy „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”. Modele stworzył Mateusz Wawrowski.

Kto powiedział, że „zabawa klockami” jest tylko dla dzieci, ten z pewnością nie zastanowił się nad tym co mówi. Nie brakuje także i „dużych” miłośników kultowych klocków, którzy potrafią stworzyć niesamowite budowle. Jednym z nich jest Mateusz Wawrowski, który postanowił pochwalić się swoimi dziełami podczas wystawy, która będzie dostępna od 1 września.

Poznańskie budynki zbudowane z klocków LEGO przedstawione na makietach to nie wszystko, co czeka na odwiedzających. Z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu, będzie można… stać się motorniczym i poprowadzić pierwszy elektryczny tramwaj Typ I i wagon doczepny Carl Weyer po miniaturowym torowisku!

Do zbudowania ekspozycji twórca użył kilkadziesiąt tysięcy klocków LEGO. Efekty pracy będzie można podziwiać od 1 września do 31 grudnia 2019 roku w sklepie MIMI przy ul. Słowackiego.

W niedzielę, 1 września, o godzinie 12:00, odbędzie się wernisaż, podczas którego wystawa będzie dostępna za darmo. Od 2 września obowiązywać będą bilety wstępu w cenie 5 złotych za bilet normalny oraz 3 złote za ulgowy. Bilet grupowy dla grup przedszkolnych i szkolnych będzie kosztować 2 złote od osoby.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA