Straż Graniczna ratowała życie i zdrowie podróżych

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

O tym, że można liczyć na pomoc ze strony funkcjonariuszy Straży Granicznej przekonało się ostatnio dwoje pasażerów odlatujących z Poznania. Funkcjonariusze SG w ostatnim czasie często podejmowali akcje ratujące życie innym obywatelom.

Natychmiastowym niesieniem pomocy wykazali się w ostatnich dniach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Poznania – Ławicy, którzy dokonywali kontroli osób odlatujących do Liverpoolu. Gdy otrzymali informację, że w strefie NO-SCHENGEN leży nieprzytomna kobieta błyskawicznie odnaleźli ją i przystąpili do akcji ratunkowej. Po sprawdzeniu funkcji życiowych i ułożeniu w pozycji bezpiecznej wezwali pogotowie i monitorowali stan 35-letniej kobiety do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Kolejny raz funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania – Ławicy pomogli podróżnemu, który miał bilet na lot do Dublina. 34-letni mężczyzna po przejściu  odprawy paszportowej, tuż za bramkami dostał drgawek i upadł na ziemię. Będący nieopodal funkcjonariusz SG przystąpił natychmiast do akcji ratującej życie angażując obserwujących zajście podróżnych. Nieprzytomnego mężczyznę ułożono na podłodze nie dopuszczając do zadławienia. Stan zdrowia mężczyzny był pod stałą obserwacją funkcjonariuszy SG do czasu przybycia ratowników medycznych, którzy przewieźli go do Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA