Ponad 200 kilogramуw tytoniu bez znaków akcyzy

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który w swoim samochodzie i garażu posiadał ponad 200 kilogramów wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy. Straty na jakie został narażony skarb państwa to ponad 200 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu 24 lipca zatrzymali mieszkańca Poznania, który posiadał w swoim samochodzie oraz na terenie posesji znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy. Był to wynik wcześniej poczynionych ustaleń. Mężczyzna cześć tytoniu przewoził swoim samochodem. Gdy zorientował się, że jadą za nim policjanci, próbował ich zgubić. Jednak jego pojazd szybko został zatrzymany. W środku w torbach i plecaku znajdowało się blisko 20 kilogramów suszu tytoniowego. Dodatkowo zabezpieczono telefony komórkowe i pieniądze.

Następnie policjanci pojechali z zatrzymanym w pobliże garażu, z którego wcześniej pakował tytoń do auta. Tam znaleziono worki jutowe i inne akcesoria do przechowywania wyrobów tytoniowych. Łącznie policjanci zabezpieczyli 207 kilogramów tytoniu. W miejscu zamieszkania 31-latka dochodzeniowcy zabezpieczyli kolejny telefon komórkowy i gotówkę. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Usłyszał zarzut z art. 65 kodeksu karno-skarbowego za który grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA