5 nieoczywistych pomysłów na wykorzystanie pucharków do lodów

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Pucharki do lodów to obowiązkowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Ich oczywistym zastosowaniem jest podawanie deserów, które są zazwyczaj uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W końcu kto nie lubi słodkości? Jednak pucharki do lodów można wykorzystać również w inny sposób. Jaki? Oto 5 nieoczywistych pomysłów!

I. Zastosowanie pucharków do lodów jako wazonów
Pucharki lodowe mogą mieć różne formy, czego dowodem są bazy oferowanych produktów na takich stronach jak www.pucharydeserowe.pl. Jedne będą podobne do kieliszków, drugie do szklanek, a na widok trzecich przyjdzie nam do głowy wazon! Organizując przyjęcia, czasami zapominamy o tym, że ktoś może przynieść gospodarzom w prezencie kwiaty. Aby uniknąć sytuacji, kiedy kwiaty lądują na stole bez wody lub wyglądają nieestetycznie umieszczone w wysokiej szklance z logiem piwa, warto pamiętać o pucharkach do lodów. Jeżeli są one na tyle głębokie, by utrzymać bukiet kwiatów, bez wątpienia można je zastosować jako wazon, który bez wstydu można położyć na stole w pokoju gościnnym.

II. Pucharek do lodów jako szklanka do podania napojów 
Kiedy przychodzą do nas goście, zazwyczaj zależy nam na efektownej zastawie stołu, a także nierzadko również ich zaskoczeniu niestandardowymi pomysłami. Jednym z nich mogą być różne formy podawania napojów alkoholowych lub bezalkoholowych. Nie jest powiedziane, że woda musi być zaserwowana w zwykłej szklance. W takiej sytuacji można wykorzystać pucharek do lodów, a następnie ozdobić go kawałkami owoców lub cukrem, co z pewnością przyniesie zamierzony efekt.


III. Zamiast cukierniczki…
Podczas organizowania przyjęć zdarza nam się zapomnieć o pewnych elementach zastawy stołowej. Dzieje się tak zwłaszcza, kiedy domownicy nie mają w zwyczaju słodzić kawy czy też herbaty, a goście już tak. Co zrobić, gdy zabraknie cukierniczki? W takich sytuacjach warto zastąpić ją pucharkiem lodowym. Jednak ważne, aby nie był on zbyt głęboki, ponieważ może to utrudnić nabranie cukru na łyżeczkę. Po prostu dostosujmy ilość cukru do wysokości pucharka.


IV. Pucharek lodowy jako świecznik
Osoby, które cenią sobie oryginalne elementy dekoracyjne, mogą zmienić funkcję pucharka lodowego i stworzyć z niego piękny świecznik. Z pewnością wielu z nas widziało już w sklepach takie ozdoby stworzone na wzór słoików czy też szklanek. Dlaczego nie mielibyśmy nie wykorzystać w tym celu pucharka do lodów? Wystarczy odrobina wyobraźni oraz świeczka. To wszystko!
V. Oryginalne terrarium roślinne
Niedawno w łaski wielu osób wkradły się takie elementy dekoracyjne, jak las w słoiku czy terraria roślinne. W internecie można znaleźć również liczne instrukcję na temat tego, w jaki sposób zrobić je samodzielnie. Do stworzenia takiej dekoracji będą potrzebne ziemia, rośliny, dowolne elementy dekoracyjne oraz szklany pojemnik. Bez wątpienia może nim być szklany pucharek do lodów. Wszystkie elementy będą w nim dobrze widoczne, a jego forma może być naprawdę dowolna. To już ostatni z nieoczywistych pomysłów na wykorzystanie pucharka do lodów. 
Jednak jeśli interesuje Cię jego standardowe zastosowanie, warto zapoznać się z informacjami, takimi jak "Pucharki do lodów – poradnik podawania deserów lodowych". Pamiętajmy, że podawanie deserów wcale nie musi być nudne! 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA