Już w ten weekend startują "Smaki warte Poznania"

Autor: UMP foto Redakcja
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę, 24 sierpnia startuje kolejne spotkanie z cyklu Jedzielnia. Tym razem fani dobrej, lokalnej kuchni odwiedzą Stary Rynek, żeby spróbować popisowych dań najlepszych poznańskich restauratorów. I to w niezmiennie niskiej cenie - 10 złotych.

To już druga odsłona Jedzielni, czyli kampanii zachęcającej do odkrywania bogactwa miejscowej gastronomii. W ubiegłym roku akcja skupiona była wokół pięciu poznańskich rynków, w tym Jedzielnia rozszerza swoją działalność i zaprasza także do miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.

Po Rynku Łazarskim, Rynku Wildeckim i parku Stare Koryto Warty czas na Stary Rynek, gdzie w sobotę w godz. 12:00-18:00 będzie można spróbować wyjątkowych dań przygotowanych przez szefów kuchni pobliskich restauracji. Zasady pozostają takie same jak w ubiegłym roku - każdy lokal prezentuje 3-4 dania, nie droższe jednak niż 10 zł.

Chcemy, by każdy, kto do nas przyjdzie mógł spróbować więcej, niż jednej potrawy. Zapraszamy różne restauracje, z różnymi typami kuchni i zdajemy sobie sprawę, że niejednokrotnie wybór jednego z kilkunastu świetnych dań byłby bardzo trudny. U nas nie trzeba podejmować trudnych decyzji. Można próbować do woli
 tłumaczy Marta Jankowiak, producentka Jedzielni.

Amatorzy słodkości też nie będą mieli powodów do narzekań. Nowością w tym roku jest zaproszenie do każdego wydarzenia jednej cukierni lub kawiarni.

- W Poznaniu, obok świetnych restauracji, mamy także mnóstwo miejsc z doskonałymi wypiekami, a w zeszłym roku wiele osób mówiło nam, że brakuje "słodkiego". Rozwiązujemy ten problem w najprostszy sposób z możliwych
dodaje Marta Jankowiak.

Szczegółowe informacje o kolejnych spotkaniach dostępne będą na profilach na portalach społecznościowych, m.in. na Facebooku.

Pierwsza edycja Jedzielni odbyła się w 2018 r. Wzięło w niej udział 25 restauracji, które wydały ponad 3000 porcji.
Organizator: Miasto Poznań. Współorganizator: spółka Targowiska.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA