Egzotyka nocą - kolejna noc w Palmiarni Poznańskiej już w piątek

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Palmiarnia Poznańska zaprasza na trzecią w tym roku Noc w Palmiarni, czyli możliwość zwiedzania obiektu w godzinach późnowieczornych i nocnych. Pozwala to na oglądanie roślin w nieco innym niż zwykle wydaniu.

Gdy zapada zmrok nie tylko ludzie i zwierzęta przechodzą w inny tryb swojego rytmu dobowego. Także rośliny zachowują się nieco inaczej, a blask księżyca, półmrok, a czasem nawet i ciemność sprawiają, że nabierają one dodatkowego, tajemniczego wyglądu.

Dzięki Nocy w Palmiarni poznaniacy i turyści mają niepowtarzalną okazję, by zwiedzić to miejsce w zupełnie innym wydaniu niż w ciągu dnia. Trzeciej tegorocznej odsłonie wycieczek przy blasku księżyca towarzyszyć będzie występ Katarzyny Szymków z Bim Bam Bom Healing Singing Bowl. 

"Zwiedzanie Palmiarni nocą jest o tyle wyjątkowym wydarzeniem, że będąc w pawilonach można poczuć się jak w tropikalnej dżungli. Rośliny przybierają inny wygląd o zmroku, niektóre z nich kwitną. Odgłosy papug czy szumu wody, które można usłyszeć, dodatkowo wzmacniają wrażenia. Od 2017 roku każdą Noc w Palmiarni staramy się wzbogacić dodatkowym wydarzeniem na przykład koncertem czy wystawą"
Kaja Pilarczyk, rzecznik prasowy Palmiarni Poznańskiej

Zbiory Palmiarni Poznańskiej liczą około 17 tysięcy roślin oraz 170 gatunków ryb. 

Noc w Palmiarni odbędzie się 23 sierpnia, w godzinach 20.00-2.00 (kasa do 1.30). Co ważne, od godziny 22.00 wejście do Parku Wilsona możliwe jest tylko bramą od ul. Matejki. Bilety wstępu w cenie 10 złotych za normalny i 7 złotych za ulgowy do nabycia w kasie.

Harmonogram koncertów:

- 21.00-21.30

- 21.45-22.15

- 22.30-23.00

- 23.15-23.45

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA