Gwiazdy polskiego teatru w Scenie na Piętrze w latach 80.

Autor: A. Karczewska fot. CYRYL
REKLAMA

„Scena na Piętrze” prężnie działa już od kilkudziesięciu lat. Na jej deskach pojawiały się gwiazdy polskiej sceny teatralnej i filmowej. Estrada Poznańska opublikowała kolekcję fotografii z lat 1979-1988.

Scena na Piętrze rozpoczęła swoją działalność w 1979 roku. Wówczas nazywała się „Sceną Inicjatyw”, jednak zmiany nazwy, która używana jest do tej pory dokonano już rok później. Nazwa nie jest przenośnią - miejsce rzeczywiście znajduje się na piętrze kamienicy przy ul. Masztalarskiej 8, gdzie do dziś ma swoją siedzibę Estrada Poznańska.

Co ciekawe, Scena na Piętrze nigdy nie miała własnego zespołu i prezentowano na niej gościnne spektakle. Dzięki temu poznańska publika mogła zobaczyć na jej deskach nawet najwybitniejszych i najbardziej znanych aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Występowali m.in. Barbara Wrzesińska, Olga Sawicka, Henryk Machalica, Zbigniew Grochal, Anna Seniuk Grażyna Barszczewska,  Andrzej Kopiczyński, Marek Kondrat, Gabriela Kownacka, Krystyna Janda, Jerzy Sturh, Gustaw Holubek i Zbigniew Zapasiewicz.

Przez lata, podobnie jak teraz, w Scenie na Piętrze organizowano także kabarety, przedstawienia oraz koncerty.

Estrada Poznańska udostępniła w Wirtualnym Muzeum Historii Poznania CYRYL zdjęcia ze spektakli, które wystawiano na Scenie na Piętrze w latach 1979-1988.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA