"Nie jestem z innej bajki" - wyjątkowa wystawa z pięknym przesłaniem

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe
REKLAMA

Na Starym Rynku można oglądać niezwykłą wystawę, która powstała w ramach projektu „Nie jestem z innej bajki” Fundacji Strefa Integracji. Wyjątkowe fotografie przenoszą widza w świat baśni obalając jednocześnie stereotyp o osobach z zespołem Downa i ich izolacji w społeczeństwie.

Wystawa powstała z inicjatywy i dzięki Fundacji Wspierania Integracji Osób Niepełnosprawnych Strefa Integracji w ramach projektu Centrum Warte Poznania.

To 9 kadrów-obrazów, które prezentują 9 historii opartych na tradycyjnych baśniach. To nie tylko piękne fotografie, ale przede wszystkim dążenie do obalenia mitów na temat osób z zespołem Downa. Wśród nich jest przekonanie o tym, że osoby te nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym czy miejskim, a dawniej były niemal dosłownie zamykane w domach, izolowane od pełnosprawnych rówieśników.

Fotografie nawiązujące do światowych baśni zostały wykonane w różnych miejscach Poznania. Efekty pracy można podziwiać na wystawie na Starym Rynku, przy Odwachu, która czynna będzie do 15 września.

Ponadto w ramach projektu odbędą się warsztaty edukacyjne we współpracy z Centrum Inicjatyw Rodzinnych, mające na celu uświadomienie rodzicom pełnosprawnych dzieci wyzwań związanych z zespołem Downa, przełamanie barier i stereotypów oraz dostarczenie rodzicom narzędzi do rozmowy z dziećmi na tematy związane z integracją, tolerancją oraz innością. Szczegółowe terminy oraz informacje o zapisach będą dostępne na profilu Fundacji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA