"Hoss" przed sądem - prokurator chce dla niego 8 lat pozbawienia wolności, obrona uniewinnienia

Autor: Codzienny Poznań fot. xnews archiwum
REKLAMA

Osiem i siedem lat pozbawienia wolności domaga się prokurator dla Arkadiusza Ł. ps. „Hoss” oraz jego brata, którzy są oskarżeni o szereg kradzieży metodą „na wnuczka” na terytorium m.in. Niemiec i Szwajcarii. Dziś zakończył się proces prowadzony przed poznańskim sądem.

Oskarżeni odpowiadają za wyłudzenie od seniorów ponad 2 milionów złotych i próbę wyłudzenia niemal takiej samej kwoty. Proces braci ruszył w maju 2017 roku. Schemat działań był zwykle ten sam - jedna osoba do seniorów podając się za ich wnuka i prosząc o przekazanie znacznej sumy pieniędzy, a następnie dochodziło do przekazania gotówki w umówionym miejscu przez wyznaczoną osobę.

Dziś przed poznańskim sądem wygłoszono mowy końcowe. Prokurator zwracał uwagę m.in. na sposób działania i wyboru ofiary przez oskarżonych - zwykle samotne, starsze osoby. Domaga się kary 8 lat pozbawienia wolności dla Arkadiusza Ł., ps. Hoss oraz 7 lat dla jego brata, Adama P.

Z kolei obrońcy domagają się uniewinnienia wskazują, że nie ma żadnych dowodów na winę oskarżonych, ponieważ główny dowód, czyli nagrania podsłuchanych rozmów miały zostać pozyskane w sposób nielegalny. Zdaniem obrony, strona niemiecka nie dopełniła procedur związanych ze zbieraniem podsłuchów, co czyni ten dowód w sprawie nieważnym.

Prokuratura zapewnia, że materiały dowodowe zostały zebrane w sposób legalny, a na winę wskazują także m.in. zeznania pokrzywdzonych i świadków. Zwraca także uwagę na zachowanie oskarżonych podczas śledztwa, którzy kilkukrotnie zmieniali zeznania.

Wyrok ma zostać ogłoszony za dwa tygodnie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA