W piątek po pijaku doprowadził do wypadku - już usłyszał wyrok

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Pomoc Drogowa Car Solution
REKLAMA

Mężczyzna, który w piątek doprowadził do wypadku na ul. Lutyckiej, usłyszał już wyrok za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu oraz sprowadzenia zagrożenia w ruchu lądowym. Zastosowano wobec niego tryb przyspieszony postępowania z uwagi na fakt, że jest obcokrajowcem bez stałego miejsca zamieszkania i zameldowania na terytorium Polski.

Do wypadku doszło w piątek, około godziny 19:00, na ul. Lutyckiej, pod wiaduktem w ciągu ul. Dąbrowskiego. W stojący w korku samochód osobowy wjechał inny rozpędzony pojazd. Drugi z samochodów prowadzony był przez obywatela Ukrainy, który jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. Według kobiety, która podróżowała samochodem, w który uderzył,  mężczyzna nie próbował nawet hamować.

W wypadku ucierpiało dziecko z samochodu, w który uderzył Ukrainiec. Według świadków, pijany kierowca miał próbować uciekać, ale został zatrzymany przez osoby widzące zdarzenie.

Mężczyznę przekazano policji, która dokonała zatrzymania. Już w niedzielę Ukrainiec usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz sprawdzenia zagrożenia w ruchu lądowym. Z uwagi na fakt, że nie ma on stałego miejsca zamieszkania lub zameldowania na terytorium Polski, wyrok wydano w trybie przyspieszonym. Jak podaje "głos wielkopolski", sąd skazał go na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA