Będzie wygodniej i bezpieczniej dla pieszych na ul. Wójtowskiej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Już wkrótce piesi na ul. Wójtowskiej będą mieli do swojej dyspozycji o wiele wygodniejszą i zarazem bezpieczniejszą nawierzchnię. Jutro rozpocznie się remont chodników co ma poprawić komfort poruszania się po nich, a także pozytywnie wpłynąć na estetykę okolicy.

Prace będą kontynuacją remontu rozpoczętego w ubiegłym roku. Podobnie jak wówczas, finansuje je Rada Osiedla Stare Winogrady.

Dokończony zostanie odcinek wschodni od ul. Słowiańskiej do ul. Sołtysiej oraz pozostałe odcinku na trasie od ul. Słowiańskiej do ul. Winogrady.

Podczas prac wymieniona zostanie zniszczona nawierzchnia chodnika. W miejscach, w których chodnik jest w dobrym stanie i został naprawiony przez właścicieli przyległych posesji wymienione zostaną jedynie krawężniki.

W ramach inwestycji, poza wymianą nawierzchni i krawężników zaplanowano również budowę ścieku przykrawężnikowego.

Prace będą wykonywane pod ruchem, jednak można spodziewać się utrudnień. Po zakończeniu robót, do dyspozycji pieszych będzie równa nawierzchnia poprawiająca komfort i bezpieczeństwo poruszania się po niej. Zyska także okolica, ponieważ wyremontowane chodniki będą wyglądać o wiele bardziej estetycznie.

Zakończenie remontu ma nastąpić w pierwszych dniach października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA